Mokotów, Nowe miejsce, Polska, Restauracje, Słynni restauratorzy
1 komentarz

Flesz: Mała Polana Smaków

Mam ją blisko. Ale byłam dopiero drugi raz. Tak wyszło, sporo się ostatnio działo i mało było czasu. Jednak świadomość, że mogę sobie tu przyjechać choćby na lunch, jest fantastyczna. Mała Polana Smaków – autorska restauracja Andrzeja Polana – ciągle jeszcze zaprasza na zimowe menu, bo też i ciągle jeszcze mamy zimę. Jednak w najbliższym czasie to się będzie zmieniać. Zarówno pogodowo, jak i kulinarnie. Sądzę, że wiosna w tym miejscu będzie bardzo smaczna i atrakcyjna widokowo. Sąsiedztwo parku za oknem z pewnością przyciągnie wiele osób. Nie mogę się doczekać. Tymczasem jednak skrótowo, fleszowo, ale ciągle o zimie.

Mała Polana Smaków Żur

Mała Polana Smaków: Czysty żur, chrust, biała kiełbasa, jajka

Jak zawsze witają tu ciepłymi mini bułeczkami, tym razem z twarożkiem z rzodkiewką. Do przegryzania prażone pestki dyni z solą. Poważne dania zaczynam od Czystego żuru, chrustu, białej kiełbasy, jajka (22zł). Jest genialny. Wymyślony, jako zupa na dzień po balandze, ma idealną kwasowość. Jest lekko pikantny, a śmietana i dodatki poukładane osobno, dodają mu elementu zabawy. Zjadłam sobie połowę czystą, potem lekko zabieliłam, potem dodałam kiełbasę i przepiórcze jajko, w końcu zabieliłam jeszcze bardziej. Dzięki temu z jednej zupy miałam kilka różnych smaków, które sama stopniowałam. Fajne. Gołąbek z kiszonej kapusty, śliwki, gęsina, borowiki, chrzan (38zł) to danie, na które czekałam. Przy mojej ostatniej wizycie niestety już się skończyło. Po zjedzeniu doskonale rozumiem jego popularność. Świetna kombinacja. W ogóle sam pomysł, żeby ukisić główki kapusty, jest już znakomity, a jeszcze połączyć je z gęsiną, borowikami, odrobiną śliwki i chrzanowym sosem… Kwintesencja polskich smaków. Na koniec jeszcze Sernik podany jako ciasto dnia. Takie niby nic, a muślinowa konsystencja i świetny balans słodyczy. Prosty i pyszny.

Mała Polana Smaków Gołąbki z kiszonej kapusty

Mała Polana Smaków: Gołąbek z kiszonej kapusty, śliwki, gęsina, borowiki, chrzan

Druga wizyta u Andrzeja Polana w jego maleńkiej Małej Polanie Smaków na Belwederskiej upewnia mnie, że jedzenie jest tu na najwyższym poziomie. Smaki są świetnie dopracowane. To polska kuchnia w nowoczesnej, często autorskiej odsłonie. Warto też podkreślić, jak bardzo niewiele jest w Warszawie miejsc, gdzie szefowie kuchni występują w roli właściciela. Mała Polana Smaków to ryzyko i odpowiedzialność. Andrzej Polan bierze już teraz odpowiedzialność nie tylko za swoje nazwisko, ale i za wynik finansowy. Trzymam mocno kciuki. Na razie jest znakomicie, liczę na wiosenną kontynuację już wkrótce.

Mała Polana Smaków Sernik

Mała Polana Smaków: Sernik

Mała Polana Smaków, ul. Belwederska 13, Warszawa, tel. 22 400 80 48, 505 133 636

Save to foursquare

Po więcej zdjęć Małej Polany Smaków zapraszam na fanpage, Google+ i Instagram Frobloga. Zachęcam do prenumerowania newslettera Frobloga. Co tydzień w piątek wysyłam podsumowanie moich relacji. Wystarczy podać swój adres e-mailowy tutaj: