Restauracje
Skomentuj

Grande Pierogi

Jeśli nie mam ochoty nigdzie wychodzić ani gotować, pozostaje tylko zamówić jedzenie z dostawą do domu. Pewnie robię to znacznie częściej niż średnia czytelników Frobloga. Zamawiam z przeróżnych miejsc, często prosto z tych restauracji, które oferują dowóz. Czasem jednak mam ochotę na coś prostego, niedrogiego i wtedy oferta dowozu znacznie się kurczy. Większość platform oferujących jedzenie na wynos ma „próg wejścia” min. 100zł za jedzenie z dowozem, zwłaszcza przy płatności kartą. A że notorycznie nie posiadam przy sobie gotówki, płatność kartą (lub inna online) jest dla mnie konieczna. Na szczęście znalazłam rozwiązanie – zamawiać przez PizzaPortal.pl. Dziś będzie więc o tym jak zamówiłam pierogi, a właściwie Grande Pierogi.

PizzaPortal.pl wpadła mi w oko jakiś czas temu. Wbrew swojej nazwie nie oferuje wyłącznie pizzy. Jak niektórzy czytelnicy mojego bloga pamiętają, ja pizzy nie jem nawet, gdy jestem w pizzerii. PizzaPortal.pl w mojej lokalizacji (Dolny Mokotów) oferuje ponad sto restauracji (w sumie oferta w Warszawie to niemal 400 restauracji) z przeróżnymi kuchniami. Mogę zamawiać kuchnię włoską, indyjską, tajską, chińską, meksykańską, sushi, polską, a nawet domową. Na portalu widzę od razu jakie są minimalne kwoty zamówień, ile potrwa orientacyjnie czas dojazdu i czy pobierana jest opłata za dowóz. Wielokrotnie zdarzyło mi się zamawiać dania za 30zł bez opłaty za dowóz z możliwością płatności kartą lub online. To duży plus i dla mnie istotny wyróżnik tej oferty.

Grande Pierogi Pierogi ze szpinakiem

Grande Pierogi: Pierogi ze szpinakiem

Niedawno PizzaPortal.pl zgłosiła się do mnie z propozycją przetestowania ich aplikacji mobilnej. Uzgodniliśmy szczegóły i tak oto zamówiłam pierogi z restauracji Grande Pierogi. Od razu dodam, że aplikacja jest tak prosta, że nie wymaga tłumaczenia. Możecie wybrać restauracje z listy kierując się nie tylko ich ofertą, ale także oceną innych użytkowników PizzaPortal.pl Oceniana jest także szybkość dowozu. Intuicyjny interfejs przeprowadzi Was przez kolejne etapy zamówienia (można je zobaczyć na collage’u poniżej). Po jego dokonaniu aplikacja połączy się z restauracją i poda Wam realny czas przywiezienia posiłku. W moim przypadku Grande Pierogi oceniona była na 4.00, a szybkość dowozu na 4.10. Po połączeniu z restauracją deklarowany czas dowozu wynosił 1 godzinę i 13 minut, jednak moje pierogi dotarły do mnie po 50 minutach. Pierwszy warunek jedzenia na wynos został więc spełniony – pierogi były na czas, a przez to były też ciepłe.

Grande Pierogi Pizza Portal

PizzaPortal.pl -zamawianie przez aplikację mobilną

Zamówiłam furę pierogów, by skosztować różnych smaków. Na szczęście nie byłam sama, bo nie dałabym rady zjeść nawet połowy. Grande Pierogi serwują pierogi naprawdę grande i gdybym zamawiała je sama, pięć sztuk pierogów z pieca (najmniejsza porcja) wystarczyłoby mi na zaspokojenie dużego głodu.

Grande Pierogi

Grande Pierogi: Pierogi z pieca

Wszystkie pierogi z pieca były nie tylko duże, ale i bardzo smaczne. Ciasto było świeże, miękkie w części wypełnionej farszem, lekko chrupkie na brzegach, ładnie zarumienione i ładnie pachnące. Pierogi z kapustą i grzybami (17,50zł) miały wyczuwalny smak grzybów i kapusty, bez zbędnej dominacji jednego nad drugim, były soczyste i dobrze doprawione. Podobnie Pierogi z mięsem (17,50zł) zawierały dobrze doprawione i niezbyt suche mięso. Najbardziej smakowały mi Pierogi ze szpinakiem (17,50zł), szpinak był smaczny, miał fajną jędrną konsystencję, no i przede wszystkim był delikatnie przyprawiony czosnkiem – nie porażał nim, ale jego smak był wyczuwalny. Dla mnie szpinak i czosnek to para obowiązkowa.

Grande Pierogi Sałatka Grecka

Grande Pierogi: Sałatka Grecka

Chciałam sobie nieco poeksperymentować z tymi Grande Pierogami i zamówiłam też Pielmieni syberyjskie (26,90zł) oraz Sałatkę grecką (13,90zł). Pielmieni były bardzo udane. Bardzo drobne pierożki (szczególnie w porównaniu z tymi ogromnymi z pieca) świetnie smakowały, miały mięsny mielony farsz w środku i podlane były kwaśną zaprawą z masła i octu – jak to w ich przypadku być powinno. Dodatkowo w odrębnym pojemniczku była też śmietana. Sałatka grecka niestety nie była udanym eksperymentem. Kukurydza i słaby dressing psuły tę prostą sałatkę. Mam za swoje, w pierogerii zamawiamy pierogi – głosi stara zasada, a jeśli jeszcze nie głosi, to powinna.

Grande Pierogi Pielmieni

Grande Pierogi: Pielmieni syberyjskie

Z zamówień przez PizzaPortal.pl będę korzystać jeszcze nie raz. Z pewnością skuszę się też niejednokrotnie na Grande Pierogi. To dobry i niedrogi wybór. W PizzaPortal.pl odpowiada mi najbardziej to, że zamówienia robi się łatwo, można płacić przy użyciu karty, przelewu Dotpay (a w aplikacji nawet przez PayPal), są punktualni i oferują mi pełen przekrój różnych propozycji – od droższych ofert jak Borpince, czy Papaya do naprawdę tanich, prostych, a całkiem smacznych np. takich jak pierogi.

Grande Pierogi, ul. Solec 81b, Warszawa, zamówienie przez PizzaPortal.pl

Po więcej zdjęć nieustająco zapraszam na fanpage, Google+ i Instagram Frobloga. Zachęcam do prenumerowania newslettera Frobloga. Co tydzień w piątek wysyłam podsumowanie moich relacji. Wystarczy podać swój adres e-mailowy tutaj:

Ten wpis powstał przy współpracy PizzaPortal.pl