Fotorelacje
Skomentuj

Belvedere: relacja zdjęciowa

Polska Akademia Gastronomiczna nagrodziła niedawno Marcina Przybysza, szefa kreatywnego restauracji Belvedere nagrodą Szef Przyszłości. Z tej okazji Belvedere zaprosiło dziennikarzy i blogerów na kolację prasową z menu degustacyjnym przygotowanym przez szefa. Zapraszam na relację zdjęciową z tego wydarzenia. Jak wiecie, nie dzielę się opinią o kolacjach, na które zostałam zaproszona, dlatego dziś w stylu “jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów”.

Restauracja Belvedere zaprezentowała 6-daniowe menu degustacyjne. Wieczór rozpoczął się od kieliszka Cavy i amuse bouche, które jednak zjadłam w takim tempie, że nie zrobiłam zdjęcia. Potem było tak, jak widać poniżej. Na ostatnim zdjęciu 6 win podanych do 6 dań. Miłego oglądania.

Marcin Przybysz

Marcin Przybysz

Pieczywo z sepią

Belvedere: Pieczywo z sepią

Belvedere Troć

Belvedere: Troć marynowana zawinięta w marynowanym w solance i occie koprze włoskim, do tego maślanka, winogrona, nitro grejpfrut trybula i koperek

Smardze

Belvedere: Smardze. Kopytko z sera emilgrana ze smardzami i suszonym czosnkiem niedźwiedzim

Consomme

Belvedere: Krupnik. Dekonstrukcja krupniku. Consomme z ogonów wołowych, kasza jęczmienna, warzywa i ogon wołowy w tempurze

Turbot

Belvedere: Turbot konfitowany w brązowym maśle, wędzona wątroba żabnicy, kasza quiona

Jagnięcina

Belvedere: Jagnięcina pomorska marynowana w solance, mus z papryki, bakłażan, włoska kapusta zapiekana z kozim serem i czarnuszką, duszona łopatka.

Cukiernicy

Rafał Gajownik – szef cukierni i cukiernicy

Predesert

Belvedere: Pre-desert. Pianka bananowa, chips z kawy, piasek z groszku, czekolada i sos z kawy.

Marakuja i kokos

Belvedere: Kokos / marakuja. Espuma kokosowa, galaretka z malibu, sorbet z marakuji, gąbka z czekolady, risotto pomarańczowo – waniliowe

Wina (640x640)

Wina dobrane do menu degustacyjnego

Wkrótce zapewne wybiorę się do Belvedere na kolację we własnym zakresie, wtedy podzielę się swoją opinią na temat miejsca i serwowanej tutaj kuchni. Tymczasem bardzo dziękuję restauracji za zaproszenie na kolację prasową.

Belvedere, Łazienki Królewskie, wjazd od ul. Parkowej, tel. 22 55 86 701

Po więcej zdjęć zapraszam na fanpage, Google+, Twitter i Instagram Frobloga. Zachęcam też do prenumerowania newslettera Frobloga. Co tydzień w piątek wysyłam podsumowanie moich relacji. Wystarczy podać swój adres e-mailowy tutaj: