Brunch, Dobre ceny, Międzynarodowa, Powiśle, Przekąski, Restauracje, Wegetariańska
Skomentuj

Brunch w sto900

Dużo się ostatnio mówiło o tym miejscu, właściwie mówili o nim wszyscy. sto900 wystartowało i to od razu z ofertą brunchu, szczególnie popularnego – jak się domyślam – w weekendy. Trafiłam tu z nawigacją i przyglądałam się kilkakrotnie miejscu od zewnątrz – nie jest to ekspozycja łatwa do rozpoznania, praktycznie wygląda jak parter jakiegoś budynku. Dopiero wejście przez bramę i drzwi w stylu mocno artystycznym sugerują, że to tutaj właśnie znajduje się sto900.

Trafiam dość późno, to już końcówka brunchu, stół więc nie ugina się pod ciężarem zbyt wielu dań, ale sporo jeszcze można zjeść. Ponieważ jednak jest to już końcówka, dostaję ofertę zjedzenia brunchu za 50% czyli 10 zł. No takim ofertom się nie odmawia.

Całość skonstruowana jest tak, że najpierw podchodzi się do baru, pobiera talerz i płaci, ewentualnie zamawia napoje, a potem z tym dumnie dzierżonym w ręku talerzem należy się udać do stołu, gdzie można sobie nabierać wg zasady all you can eat.

Nabieram plastry pieczonego kurczaka, tortille ziemniaczaną, pieczywo z masłem czosnkowym i marchewkę w wiórkach kokosowych. Wszystko jest bardzo smaczne i świeże. Marchewka zastanawia mnie nieco bardziej. To bardzo proste a jednocześnie dość rzadko występujące połączenie. Inspirowane klimatami azjatyckimi. Całość pochłaniam w szybkim tempie, co jest wyłącznie komplementem dla przygotowujących.

Przez duże okna fantastycznie wdziera się do środka piękne – wiosenne już chyba – słońce, a ja rozglądam się po sali. Tłum. I to na dodatek o niskiej średniej wieku. Nie czuję się jednak wcale nie na miejscu. W kilku pomieszczeniach, gdzie zorganizowano sto900 siedzą zresztą różne grupy – jest np. pomieszczenie wyłącznie dla dzieci i jedno tuż obok, które w związku z powyższym przyciąga głównie rodziców. Wszystko sprawia wrażenie dużego luzu, miejsca z pomysłem i dowcipem. Jeśli miałabym trendometr, wskazałby zapewne, że będzie to jedno z bardziej popularnych miejsc w Warszawie w najbliższych tygodniach.

O brunchu w sto900 przeczytacie też u Nakarmionej Saterckiej

sto900, Solec 18/20, Warszawa