Kanapki, Kawiarnia, Przekąski, Restauracje, Saska Kępa, Śniadania w Warszawie
Skomentuj

Cafe Zaraz Wracam

Cafe Zaraz Wracam to mała kafejka na Paryskiej. Obserwuję ją od kiedy powstała, ale ponieważ rzadko przedostaję się na drugą stronę rzeki, tamtejsze miejsca odwiedzam praktycznie zawsze z jakiegoś powodu. Tym razem powodem jest Korona Smakosza. Miejsce bierze udział w plebiscycie. O Cafe Zaraz Wracam nie wie nikt z moich znajomych mieszkających po prawej stronie Wisły. Utrzymują wręcz, że na Paryskiej w tym miejscu niczego takiego nie ma. Wracają jednak zwykle z informacją, że miałam rację i Cafe Zaraz Wracam faktycznie mieści się pod wspomnianym przeze mnie adresem.

Proste drewniane stoły, czarny sufit, białe i czerwone ściany. Drewniana lada, a na niej świeże pomarańcze i grejpfruty, domowej roboty dżemy. Trafiam do Cafe Zaraz Wracam w niedzielę, jest spokojnie, relaksacyjnie, na sali kilkoro gości, ale tłumów nie ma.

Cafe Zaraz Wracam

Ponieważ jestem makabrycznie przejedzona po licznych posiłkach dnia poprzedniego, zamawiam maleńkie śniadanie i duży Sok ze świeżych owoców (13zł). Wybrałam Kanapkę z łososiem (9zł). W trakcie zamówienia pojawia się problem braku pieczywa i czasu oczekiwania na dostawę ok. 15 minut. Po chwili dyskusji udaje mi się jednak przekonać obsługę, że pieczywo tostowe, a na nim łosoś, też może być potraktowany przeze mnie jak kanapka. Jestem nawet w stanie zapłacić za to śniadanie złotówkę więcej niż za tosty z szynką i serem, obecne w cenniku.

Cafe Zaraz Wracam Kanapka z łososiem

Czekam kilka chwil i dostaję bardzo przyjemną kanapkę na pieczywie tostowym. Ilość łososia ewidentnie pozostała taka, jak na jedną kanapkę, ale w końcu sama tego chciałam. Łosoś podany jest z serkiem Philadelphia, kawałkiem avocado i cytryną do wyciśnięcia. Na talerzyku mam dwa takie tosty, a do tego kawałki pomidorka z oliwką w ramach dekoracji. Bardzo to miłe i orzeźwiające śniadanko.

Cafe Zaraz Wracam Sok

W menu wypisanym na tablicy znaleźć można sporo innych śniadaniowych pomysłów i praktycznie już żałuję, że dzisiejszy dzień muszę przeżyć w pewnymi dietetycznymi ograniczeniami. W menu poza kanapkami, są też zestawy śniadaniowe, tortille, desery oraz duży wybór kaw i napojów.

Cafe Zaraz Wracam Bar

Cafe Zaraz Wracam wygląda mi na bardzo sympatyczne miejsce. Chętnie umówiłabym się tu z przyjaciółmi na śniadanie, gdyby miejsce było po mojej stronie rzeki. Jeśli jednak jest po Waszej, można się spokojnie wybrać. Nieco oddalone od „głównego szlaku” na Saskiej Kępie, jakim z pewnością jest Francuska, przyciąga prostotą, naturalnością i brakiem pretensjonalności.

Cafe Zaraz Wracam, ul. Paryska 17, Warszawa

W ramach Korony Smakosza Froblog współpracuje z firmą MAKRO Cash&Carry.

Po więcej zdjęć zapraszam na fanpage Frobloga na Facebooku.