Międzynarodowa, Restauracje, Wine bar, Wola
Skomentuj

Flesz: Winosfera

Dziś będzie krótko o Winosferze. Krótko, bo o tym miejscu już pisałam. Do Winosfery lubię wracać. Jest restauracją, po której można oczekiwać bardzo dobrej kuchni i świetnego wyboru win w dobrych cenach. Jednak coś się zmieniło od czasu moich ostatnich wizyt – Winosfera w sobotni wieczór była przepełniona. Duża impreza urodzinowa, kilka grup po kilkanaście osób, do tego zajęte wszystkie mniejsze stoliki. W kuchni panował pośpiech, jak w takiej sytuacji poradziła sobie Winosfera?

Winosfera Kwiat cukinii z kozim serem

Winosfera: Kwiat cukinii z kozim serem, pomidor confit, bazylia i balsamico

Niestety średnio. Z pewnością radzi sobie obsługa, jest bardzo profesjonalna i przemiła. Pomimo tłumu, działa sprawnie i jest zawsze na miejscu. Dania trafiają na nasze talerze bardzo szybko, zbyt szybko powiedziałabym. Przystawka Kwiat cukinii z kozim serem, pomidor confit, bazylia i balsamico (28zł) to dobra kompozycja, ale prezentacja tego dania nie jest godna tej kuchni. Wydaje się, że kleksy balsamico mnie prześladują. Balsamico tutaj akurat pasuje, ale nie może tak wyglądać. Na plus temu daniu zaliczam tempurę – chrupką, smaczna, świeżo przygotowaną. Z daniem głównym – Grillowanym stekiem z miecznika z sercówkami, pancettą i solirodem (64zł) jest nieco inaczej. Kompozycja jest trudna już z założenia, grozi przesoleniem i niestety w pośpiechu tym właśnie się kończy. Liderem tego zespołu miał być miecznik, ale kompletnie zdominowała go pancetta. Sercówki zupełnie się w tym tłumie zagubiły. Dobrą opinię o tutejszej kuchni ratuje deser – genialna Lasagna czekoladowa z gruszką (26zł), szczególnie ciekawym jest towarzystwo lodów z herbaty Earl Grey. Kolacji towarzyszy Soho Pinot Gris 2013 z Nowej Zelandii, a do deseru można się tu napić lampki słodkiego wina – jest kilka do wyboru. To nie zdarza się często, za to też lubimy to miejsce.

Winosfera Grillowany stek z miecznika

Winosfera: Grillowany stek z miecznika z sercówkami, pancettą i solirodem

Nie zmieniam swojego zdania o Winosferze, w dalszym ciągu uważam, że to dobra kuchnia. Wiem, że nie zawsze da się nad wszystkim zapanować. Chciałabym jednak, by Winosfera bardziej się starała. Każde danie powinno być dokładnie takie, jakie było z założenia, bez względu na to, ile gości jest na sali. Za bardzo mi szkoda zmarnowanego miecznika, którego tak rzadko można kosztować w Warszawie i fatalnie zaprezentowanego kwiatu cukinii, składnika o niesamowitym potencjale prezentacji. Zbyt wiele mam też szacunku do tej kuchni, by tak po prostu odpuścić i powiedzieć ’wybaczam’. Gdyby to była moja pierwsza wizyta w Winosferze, prawdopodobnie nigdy bym tu nie wróciła.

Winosfera Lasagna czekoladowa z gruszką

Winosfera: Lasagna czekoladowa z gruszką

Winosfera, ul. Chłodna 31, Warszawa, tel. 22 526 25 00

Po więcej zdjęć Winosfery, również z poprzednich wizyt, zapraszam na fanpage, Google+ i Instagram Frobloga. Zachęcam do prenumerowania newslettera Frobloga. Co tydzień w piątek wysyłam podsumowanie moich relacji. Wystarczy podać swój adres e-mailowy tutaj: