Kanapki, Kawiarnia, Mokotów, Przekąski, Restauracje, Śniadania w Warszawie
Skomentuj

Kawiarnia Poranna

Kawiarnia Poranna to małe, niezwykle przyjemne miejsce na śniadanie w Warszawie. Działa na zasadach mocno luźnych, ale klienci są w centrum uwagi. Podaje pyszne kanapki, świeże soki, dobre kawy. Ma też w ofercie ciastka. W tygodniu można też zjeść zupę dnia.

Wnętrze jest bardzo proste i przestronne. Wysokie sufity, jasne ściany, wygodne sofy. Uwagę zwraca oryginalna posadzka, zachowana po funkcjonującym tu w czasach PRLu sklepiku z warzywami. Proste lampy ze słoików. Jasne drewniane stoliki. Czarne krzesła. W jednym miejscu cegła, w innym namalowana półka z książkami. Wszystko bardzo minimalistyczne i bardzo stylowe. Na zewnątrz zaaranżowany mały ogródek. Po prostu Mokotów w dobrej formie.

Zamawiam kanapkę i sok ze świeżych pomarańczy. Kanapka Ser Szyna jest smaczną kanapką na ciemnym pieczywie, z pyszną prawdziwą szynką i niebieskim serem. Nie zestawiłabym pewnie tak kanapki, gdybym robiła ją sama, ale ponieważ widziałam jej zdjęcia na Fanpage’u Kawiarni Porannej i niezwykle mnie zachęciły, zamówiłam. Z przyjemnością zjadłam.

Latte byłorównie pyszne, bardzo ciepłe, co doceniam, bo ostatnio dostaję kawy w temperaturze letniej. Wszystko jest ładnie podane. Designerska szklanka do soku zrobiła na mnie duże wrażenie. Podobnie jak i klimat tego miejsca.

 

Ponieważ pogoda jest piękna, na zewnątrz w ogródku sporo osób na śniadaniu, w środku znacznie mniej. Dużo muzyki. O niej też czytam na fanpage’u tego miejsca. Akurat nie trafiłam bardziej jazzowych klimatów, ale wiem, że i takie się tu zdarzają.

 

Świetne miejsce. Jeśli jeszcze nie byliście, mieszkacie w okolicy lub po prostu macie ochotę wybrać się na Mokotów, śniadania w Kawiarni Porannej czekają. Bardzo cieszy, że okazji do zjedzenia porannego posiłku w Warszawie mamy coraz więcej. Lubimy takie miejsca bardzo.

Kawiarnia Poranna, ul. Wiśniowa 46, Warszawa

Po więcej zdjęć Porannej, jak zwykle zapraszam na fanpage Frobloga na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *