Międzynarodowa, Restauracje, Śródmieście
Skomentuj

Klimaty Kulinarne i CK Oboźna

Po ostatniej akcji restauracji z Oboźnej 9, obiecałam sobie poodwiedzać jeszcze ten adres, podrążyć nieco temat kulinarnie i winne. Dlatego całkiem niedawno wybrałam się do Klimatów Kulinarnych czyli Chilli. No już nazwa – przyznajcie sami – robi wrażenie.

Miejsce jest bardzo piękne wewnątrz, przytulne, ciepłe, takie urocze i – zgodnie z nazwą – klimatyczne. Dania z menu komponować można według własnej skali pikanterii – skala od 1 do 5, gdzie 5 oznacza już wypalanie przełyku 😉

Ja zaczęłam od łagodnej Zupy z dyni z marynowanym imbirem. Nie dość, że pięknie wyglądała, to jeszcze świetnie smakowała. W daniu tym zresztą nie ma niczego, co mogłoby nie być dobre – i dynia cudnie smakowita, przetarta na krem, i lekkie zaostrzenie imbirem świetnie skomponowane, i udekorowanie balsamico też nadało tej zupie charakteru. Bardzo fajne, całkiem niedrogie danie.

Na drugie bierzemy się już za tematy poważniejsze czyli na stół wkracza Gorąca patelnia mięsna dla dwóch osób: pierś kurczaka, boczek oraz warzywa (cukinia, papryka, bakłażan, ziemniak). Fajny zestaw. Warzywa dobrze zgrillowane, wszystko ładnie estetycznie podane, papryka w trzech kolorach dodaje uroku, do ziemniaka sos typu tzatziki dodaje smaku. Boczek wypieczony i chrupki, kurczak dość soczysty. Bardzo fajne, proste, nieskomplikowane, a naprawdę fajne danie.

Klimaty nie wydają nam się miejscem specjalizującym się w winie, pijemy po lampce, ale nastawiamy się raczej na to, że sesję winną odbędziemy po drugiej stronie Oboźnej 9 – w CK Oboźna Wine Lounge.

CK Oboźna specjalizuje się w winach austriackich z winnicy Hager Matthias, posiadających  Bio Zerttifikat. Ciekawy to pomysł, bo zwykle Austria nie budzi pierwszych winnych skojarzeń. Pijamy białe wina, dostajemy do wyboru dwa – smakujemy i wybieramy to, które bardziej nam odpowiada. To dobrze, że można sobie podejść do baru i skosztować, niekoniecznie trzeba się od razu decydować na butelkę wina, które może nam totalnie nie przypaść do gustu. Niestety deserów niedzielą brakło, a o 22giej kelnerka „zamknęła” już ekspres, więc kawy też się nie napiliśmy. Przy jednym ze stolików siedział Andrzej Seweryn, więc są i wielkie nazwiska, które CK Oboźną doceniają.

Na Oboźnej 9 podoba mi się to, że można sobie zmieniać miejsce w zależności od tego, co chce się zjeść, czego napić. Sam budynek mieści kilka zupełnie różnych w klimacie i ofercie miejsc, spokojnie więc można sobie balansować pomiędzy jednymi i drugimi.

Klimaty Kulinarne i CK Oboźna, ul. Oboźna 9, Warszawa