Kawiarnia, Powiśle, Restauracje
Skomentuj

Lody na Patyku

Lody na Patyku

Gdyby Wam się znudziły już wszystkie miejsca otwarte niedawno na Powiślu, to spieszę donieść, że jest nowe. Tym razem kawiarnia i lodziarnia Lody na Patyku. Uroczyste otwarcie miało miejsce w czwartek.

Szalone to miejsce, muszę przyznać. Dół to lodziarnia, na górze kawiarnia. Na pięterko nie wchodziłam tym razem, zapewne będzie jeszcze niejedna okazja, bo Powiśle takimi okazjami sypie ostatnio jak z rękawa. Menu lodziarni jest krótkie i proste – można kupić lody małe i lody duże.

Lody na Patyku Szyld

Wszystkie lody są ręcznie robione. Mamy kilka smaków do wyboru, a do tego różne polewy, posypki i kształty (często bardzo zabawne), słowem duża liczba kombinacji. Dla siebie wybrałam bardzo standardowo Śmietankę w polewie z gorzkiej czekolady z posypką orzechową. Były pyszne. Następnym razem pozwolę sobie na większe szaleństwo smakowe.

Lody na Patyku Lody

Przyznam szczerze, że marzyłam kiedyś o miejscach z takim luzem i fantazją. Pamiętam swoją pierwszą lodziarnię, w której doznałam olśnienia, było to w Barcelonie kilkanaście lat temu. Marzyłam o tym, żeby i u nas było kiedyś tak pięknie, kolorowo i słodko. Lody na Patyku to lodziarnia w zupełnie innym stylu niż tamta, ale równie szalona i równie pyszne lody proponuje. Niesamowite miejsca mamy już w Warszawie.

Lody na Patyku Lokal

Lody na patyku, Lipowa 7a, Warszawa

Po więcej zdjęć Lodów na Patyku zapraszam na fanpage Frobloga na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *