Restauracje, Śródmieście
Skomentuj

Oboźna 9 namawia do zostania ekspertem kulinarnym

Dzisiaj będzie nieco z innej strony. Chciałam słów kilka o nowej, bardzo interesującej inicjatywie – Oboźna 9. Jak to dobrze, że komuś się chce coś ciekawego robić na tym rynku. Być może już słyszeliście, jeśli nie – to poniżej kilka szczegółów.

Restauracje mieszczące się pod adresem Oboźna 9 i – co moim zdaniem jest najfajniejsze – należące do różnych właścicieli, postanowiły uruchomić wspólny program nieco edukacyjny bardzo kulinarny. Każdy może wziąć udział. Całość ma się składać z wielu etapów i przewidziana jest na dłuższy okres czasu, ale na dziś wystartował konkurs pt. „Zostań ekspertem kulinarnym. Zasmakuj w Oboźnej 9”.

Trzy restauracje z Oboźnej (C.K. Oboźna, Babooshka oraz Klimaty Kulinarne Czyli Chilli) przygotowały menu degustacyjne (przystawka, danie główne i deser) w cenie „żyć nie umierać” 39 zł każdy. Zadaniem publiczności jest opisywanie swoich wrażeń kulinarnych. Autorzy najciekawszych recenzji każdej z 3 restauracji wygrają warsztaty kulinarne w Akademii Gotowania Kurta Schellera, drugie miejsca w każdej restauracji nagrodzone zostaną udziałem wwarsztatach pisania recenzji kulinarnych prowadzonych przez Monikę Kucię,wieloletnią recenzentkę kulinarną dziennika „Rzeczpospolita” i gazety „Życie Warszawy” oraz portalu kulinarnik.pl

Bardzo mi się podoba przede wszystkim inicjatywa tych miejsc. Faktycznie, Oboźna 9 znajduje się w centrum rzeczywistości restauracyjnej, a wielu z nas nie przyszło do głowy, żeby się tam pojawić. Nie wiem dlaczego. Byłam i jadłam. Wszysko było bardzo dobre. 

 

W Babooshce Tartinki z czerwonym kawiorem, roladki z wędzonym łososiem i pielmieni (na zdjęciu), Chinaki – baraninę duszoną z warzywami, oraz Syrniczki z polewą czekoladową (na zdjęciu). Te syrniczki rozwalająco pyszne. W C.K. Oboźna jadłam klasyczną austriacką Sałatkę ziemniaczaną, Wiener Schnitzel z jajem sadzonym i cytryną i na deser Strudel. Austria to zupełnie nie moje klimaty kulinarne, ale wrócę tu na pewno na wino, bo właściciel ma dużą wiedzę na ten temat, chętnie się nią dzieli i dodatkowo co tydzień w piątek organizuje degustacje wina. Do wszystkich tych miejsc obiecuję sobie jeszcze zaglądać i dosprawdzać, ale pierwsze wrażenia były bardzo dobre. Maszerujcie zatem na Oboźną 9 i smakujcie.

C.K. Oboźna, Babooshka oraz Klimaty Kulinarne Czyli Chilli, ul. Oboźna 9, Warszawa