Kanapki, Kawiarnia, Mokotów, Przekąski, Restauracje, Śniadania w Warszawie
Skomentuj

Przystanek MDM

W pewien weekendowy poranek, kiedy jeszcze świeciło słońce, wybrałam się na lekkie śniadanie do Przystanku MDM. To maleńkie miejsce z dużym klimatem. Przystanek ulokował się przy Placu Konstytucji, na Waryńskiego, dokładnie na przeciwko MiTo, o którym pisałam niedawno.

Przystanek MDM jest całkowicie skoncentrowany na latach 50tych. Na jednej ze ścian zobaczymy więc fototapetę z widokiem na Plac Konstytucji w tych latach. Możemy też poczytać książki i pooglądać foto albumy między innymi o budowie Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Muszę przyznać, że dla mnie, osoby spoza Warszawy, te książki są niezwykle interesujące, ale myślę, że i niejeden Warszawiak dowie się z nich ciekawych rzeczy.

Najbardziej mi się podobają stoliki na zewnątrz. Proste i nie do pary, ale bardzo w stylu lat 50tych. Na jednej ze ścian otaczających płaskorzeźba na cześć MDMu. Do tego drobiazgi, na stolikach stoją kwiatki w doniczkach, przy wejściu donice z zielenią, a na barze świeże zioła. Niby to nic, a jednak cieszy. W słoneczne dni po prostu nie chce się stamtąd wychodzić.

Na śniadanie nie zjadłam dużo, zamówiłam tylko Zestaw śniadaniowy (13zł)- Croissant maślany i Kawa Latte. A ponieważ dzień był piękny i słoneczny, pasował mi jeszcze sok ze świeżych słonecznych pomarańczy (12zł). Croissant był świeży, ciepły, pachnący i po prostu idealny. Kawa dobrze mnie obudziła. Sok był gigantycznych rozmiarów. Pełnia szczęścia o poranku.

Przystanek MDM to nie jest miejsce typowo śniadaniowe, można tu zjeść jakieś drobne przekąski typu tarty czy kanapki i właśnie croissanty. To miejsce, które oferuje ponoć świetne desery, niestety nie miałam ochoty spróbować, ale jeszcze kiedyś to zrobię. Miejsce jest czynne do ostatniego gościa i z pewnością popularniejsze wieczorami niż o poranku. Jakakolwiek miałaby to być okazja, uważam, że warto się wybrać poczuć klimat MDMu.

Przystanek MDM, ul. Waryńskiego 9, Warszawa

Po więcej zdjęć Przystanku MDM zapraszam standardowo na fanpage Frobloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *