Międzynarodowa, Restauracje, Śródmieście, Wine bar
komentarze 2

Vinoteka 13 Likus Concept Store

Przyznam szczerze, że od kiedy wiem, że Likus Concept Store jest już w Warszawie, omijałam to miejsce dość szerokim łukiem. Nie dlatego, że mam złe zdanie, wręcz przeciwnie. Pamiętam przepięknie odrestaurowany Hotel Monopol w Katowicach należący do braci Likus, pamiętam krakowską restaurację „Pod Różą” – równie piękną z przesmacznym jedzeniem. Główny powód mojego omijania to ceny. Miałam głębokie przekonanie, że jeśli tylko tam wejdę – zbankrutuję. Od samego wejścia 😉

No ale zostałam zaproszona. I to nie do restauracji, ale do wine baru – Vinoteka 13. Przyznam szczerze – piękne miejsce. Nie było tam nikogo, co być może oznacza, że nie ja jedna omijałam szerokim łukiem. Teraz mogę to powiedzieć – niesłusznie.

Jedliśmy niewiele, bo karta dań w wine barze bardzo krótka. Jedno danie główne i na nie padło – stek z polędwicy. Wymieniłam tylko ziemniaki na warzywa z grilla. Pyszne. Naprawdę bardzo dobre. O krwistość polędwicy nikt nawet nie pytał – została podana idealnie różowa. Warzywa bardzo dobrze skomponowane i świetnie zgrillowane. Bardzo dobre danie.

Piliśmy też świetne wino. Wiem, że wzburzę większość smakoszy, bo wybrałam wino białe (do polędwicy – sic!), ale już tak mam. Kiedy mogę pije białe. Bardzo ciekawe piemonckie Roero Arneis 2008. Bardzo ciekawy szczep ten arneis, muszę się nim nieco bliżej zainteresować.

Miejsce polecam, choć raczej na winne wypady niż na jedzenie. W każdym razie, to bardzo kameralny wine bar, z niedużą liczbą ludzi, więc jeśli chcecie być sami – tam jest duża szansa. Uroku całości dodaje siedziba przy Krakowskim Przedmieściu … „ukryta w podziemnych kondygnacjach oficyny, mieściła się luksusowa łaźnia Pod Messalką, nie ustępująca w niczym najlepszym zakładom kąpielowym Londynu czy Paryża. Nazwę zawdzięczała słynnej w dwudziestoleciu międzywojennym mieszkance budynku, ulubienicy Warszawy, śpiewaczce operowej, tancerce i aktorce – Lucynie Messal.” Bracia Likus po raz kolejny potwierdzają, że na architekturze wnętrz znają się jak nikt.

Vinoteka 13, Likus Concept Store Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 Oficyna