Kanapki, Kawiarnia, Restauracje, Śniadania w Warszawie, Śródmieście
1 komentarz

Aroma Espresso Bar

Bardzo lubię długie weekendy, uwielbiam po prostu. Miasto jest puste, można przejechać z jednego końca na drugi w dziesięć minut. We wtorek wprawdzie jeszcze były pochody i zgromadzenia, ale jakoś tak bez wpływu na wszystko. Trochę ludzi gromadziło się przy Łazienkach. Długie weekendy mają jednak też i wady. Trudno na przykład znaleźć miejsce, żeby zjeść śniadanie. Odbiłam się od drzwi dwóch kafejek i ostatecznie pojechałam na niezawodną Kruczą. Aroma Espresso Bar i tak był w moich planach.

 

Aroma espresso Bar Kubki

Okazało się, że byli ludzie wewnątrz. Pewnie tak samo, jak ja poszukujący miejsca serwującego śniadania w długi weekend. Miłe, nowoczesne wnętrze, bardzo sympatyczna uśmiechnięta obsługa. Sporo osób wygrzewało się przy stolikach na zewnątrz. Ja wybrałam wersję wewnętrzną, chciałam odetchnąć. Zamówiłam dwie kanapki, wodę i kawę.

Aroma Espresso Bar Sala

Zaczęłam od Kanapki z wołowiną na ciemnym pieczywie. Ogromna i pyszna. Świetna wołowina, świeżo przygotowana, różowa, pyszna. Do tego odrobina majonezu, sałata i musztarda z wyczuwalnymi ziarenkami gorczycy. Jakiś czas temu zachwyciła mnie kanapka z wołowiną w Charlotte, ta jej całkowicie dorównuje.

Aroma espresso bar Kanapka z wołowiną na ciemnym pieczywie

Druga kanapka to Mini ciabatka z pastą awokado. No po prostu „opowiedz mi o smaku chleba razowego z pastą awokado” chciałoby się zaśpiewać, choć chleb w tym przypadku kompletnie nie jest razowy. Bardzo prosta i pyszna kanapeczka. Zrobiłam kęs i poczułam, że chętnie bym ją posoliła. Rozejrzałam się po stole w poszukiwaniu soli, nie było. Po chwili dziewczyna, która przyjmowała ode mnie zamówienie przy barze, przyniosła mi sól i pieprz. Nie wykonałam nawet jednego gestu w jej stronę. Musiała zobaczyć moje poszukiwania i zrozumieć ich intencje. Przyznaję, że zrobiło to na mnie wrażenie, dawno nie spotkałam obsługi, która czyta w moich myślach.

Aroma Espresso Bar Kanapka

Wypiłam jeszcze kawę Americano w dużym kubku, żeby solidnie się obudzić. Dosypałam brązowego cukru. Poczytałam newsy na Facebooku i byłam w świetnym nastroju, by zacząć ten dzień. Krucza nie zawodzi. Jeśli macie ochotę na jutrzejsze świąteczne śniadanie Aroma Espresso Bar będzie czynny.

Aroma Espresso Bar Americano

Aroma Espresso Bar, ul. Krucza 6, Warszawa

Po więcej zdjęć Aroma Espresso Bar zapraszam na Stronę Frobloga na Facebooku.