Kanapki, Kawiarnia, Nowe miejsce, Przekąski, Restauracje, Śniadania w Warszawie, Śródmieście
Skomentuj

Klubokawiarnia Konstytucja

Na początku czerwca na Placu Konstytucji otworzyła się nowa Klubokawiarnia Konstytucja. Wystrój miejsca koncentruje się na historii placu, na którym powstała. Krzesła i ściany są więc wyklejone są więc archiwalnymi gazetami, na ścianach dodatkowo powstały grafiki Renaty Tutorskiej. Wśród czarno-białych postaci grafik, zobaczyć można także niczym „dziewczynkę w czerwonym płaszczyku” Krystynę Jandę, urastającą do rangi symbolu nowego Placu Konstytucji.

W upały można skryć się w środku, ale można także usiąść na krzesełkach w ogródku, w którym na szczęście od słońca osłaniają drzewa. Sporo stolików, miejsce nie jest wcale takie małe, dlatego dziwi, że w niedzielne przedpołudnie obsługuje tu – z całą starannością na zwiększonych obrotach wprawdzie, ale jednak – tylko jedna osoba.

Zamawiam śniadanie Schab, camembert i pieczywo. Dostaję solidny talerz z plastrami schabu (ok, wolałabym, żeby był to upieczony schab z czosnkiem i majerankiem, ale nie czepiam się), bardzo dobrym camembertem, ogórkiem, pomidorem, rzodkiewką i do tego bułkę z pestkami dyni i prawdziwe masło. Naprawdę nieźle jak na cenę 8,90 za zestaw. Wszystko jest świeże i dobre. Najbardziej smakuje mi ser, ma konsystencję i smak prawdziwego, przechowywanego we właściwej temperaturze, camemberta.

Do picia zamawiam Lemoniadę na zielonej herbacie z cytrusami. Też bardzo dobra i orzeźwiająca. A po śniadaniu wypijam jeszcze Podwójne Espresso z mlekiem i tu należą się Konstytucji największe pochwały. Faktycznie jest to prawdziwa, aromatyczna, mocna kawa, która budzi po pierwszych łykach. Podają do niej brązowy cukier.

To nowe miejsce, istnieje dopiero od czerwca, ale nieźle się już zadomowiło na Placu Konstytucji. Na lody i kawę schodzą sie tu okoliczni mieszkańcy, co zawsze dobrze świadczy o kawiarni. Konstytucja zbiera konstytucje różnych krajów, ma już sporą kolekcję, ale jeśli uda Wam się dostarczyć klubokawiarni konstytucję kraju, której jeszcze nie posiada, macie szansę na kawę gratis i dodatkowe zniżki. Klubokawiarnia organizuje też wieczorne piątkowe koncerty, które cieszą się szczególnym powodzeniem, kiedy odbywają na zewnątrz. Całość wygląda na nowe fajne miejsce z pomysłem. Sprawdźcie sami.

Klubokawiarnia Konstytucja, Plac Konstytucji 4, Warszawa

Po więcej zdjęć z Klubokawiarni Konstytucja, zapraszam na fanpage Frobloga na Facebooku