Praga, Restauracje, Włoska
Skomentuj

Mille Luci

Mille Luci to nowa włoska knajpka na Pradze Południe w okolicach centrum handlowego Promenada. To zdecydowanie okolice, w których nie bywam zbyt często, ale Mille Luci zachęciło mnie wystarczająco mocno.

Miejsce prowadzone jest przez Włocha. Wystrój jest mocno industrialny i dobrze pasuje do okolicy pełnej nowoczesnych bloków. Jedna ze ścian restauracji została ożywiona podświetlaną fototapetą prezentującą uliczkę w Palermo. Momentami ma się więc wrażenie, że patrzymy na tę uliczkę.

W menu znajdziemy przede wszystkim włoską pizzę. Na szczęście są też inne dania, bo pizza nie należy do moich ulubionych. Zaczynam od Kremu z kalafiora z oliwą truflową (18zł). Trufle to oczywiście klasyka włoskiej kuchni, nie spodziewałabym się ich w kawałkach w osiedlowej knajpce, ale posmak w oliwie truflowej jest niezwykle przyjemny. Zupa też smaczna i ładnie się prezentuje.

Na danie główne, choć to właściwie jest przystawka, wybieram danie spoza karty. Carpaccio z ośmiornicy (31zł). Uwielbiam ośmiornicę jeśli jest dobrze podana i przygotowana. Ta jest. Plasterki są cieniuteńkie i niezwykle świeże. Do tego dobra oliwa z oliwek, odrobinę skórki z limonki, grzanka, sól i pieprz. Pyszne, proste, bardzo włoskie.

Nie mogę się niestety oprzeć i decyduję jeszcze na deser. Maliny zapiekane pod koglem moglem (16zł) Przez moment się nad tym zastanawiam, jakieś to jest proste danie. Tu nie ma w ogóle żadnej filozofii, byłabym w stanie przygotować je sama w kilka minut bez przepisu. Ale to jest właśnie boska prostota włoskiej kuchni. Deser po prostu wzrusza.

Mille Luci to ciekawe miejsce w okolicy, w której ciekawych miejsc raczej brakuje. Interesuje mnie jak przyjmą je okoliczni mieszkańcy. Czy standardem będzie wpadanie tylko na pizzę i piwo, a restauracja po czasie zrezygnuje z interesującej karty? Mam nadzieję, że nie. Życzę Mille Luci jak najlepiej.

Mille Luci, ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 7, Warszawa

Po więcej zdjęć Mille Luci zapraszam na fanpage Frobloga na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *