Autorska, Mokotów, Restauracje
Skomentuj

Delikatesy Esencja

Oczywiście, w poprzedniej Esencji Smaku bywałam. Jedną z moich wizyt opisałam tutaj i – z tego, co wiem – cieszyła się nawet zainteresowaniem właścicieli. Czas jakiś temu, Esencja przeniosła się na Marszałkowską 4, zmieniła lekko nazwę na Delikatesy Esencja, pora była więc sprawdzić, co zmieniło się poza adresem. No i czy dalej potrafią gotować 🙂

Ponieważ sezon jest szparagowy, postawiliśmy na szparagi. Na przystawkę poszły więc szparagi z klarowanym masłem, znając Esencję masłem ekologicznym 😉 Pycha. Masło było do tego stopnia genialne, że wydawało nam się czymś aromatyzowane, ale przecież równie dobrze mogło być to po prostu dobre, prawdziwe, polskie masło.

Na drugie była karkówka, dla odmiany ze szparagami. No trudno było sobie odmówić, zielone szparagi o idealnej twardości, blanszowane, plus świetna prosta karkówka, dość niezawodne to danie.

W Delikatesach Esencji mamy do czynienia z bardzo ważną zmianą. Są wina. Hurra! Wprawdzie przynoszenie ze sobą dwóch butelek wina zakupionych wcześniej w cenie sklepowej miało swój urok, niemniej jednak nie wydawało się ani logiczne (co z pewnością można jeszcze odpuścić), ani szczególnie wygodne (tu już trudniej). Dlatego wina, i to dobre, witamy z dużą radością, zwłaszcza, że wybór jest dość szczególny i nietypowy, co też zwykle doceniam, a jako osoba niepijąca Chardonnay w ogóle miewam istotne problemy w wielu innych miejscach. W Esencji jest teraz pod tym względem bardzo dobrze.

No i jeszcze deser. I tu poszłam standardem. Ale wprost nie mogłam sobie odmówić przyjemności sprawdzenia, czy przypadkiem na polu deserowym nie zaszły zmiany. Od razu zaznaczyłam, że jeśli cokolwiek zagrozi mojemu najulubieńszemu musowi czekoladowemu (dwukolorowemu, na zaskakujących smakowo słonych ciasteczkach), to będę bardzo niezadowolona. To przecież był bardzo mocny kandydat mojego deseru roku! Takiej zmiany bym nie chciała. Ale … bez obaw. Mus pozostał tak wybitny jak był do tej pory.

Podsuma? Proszę bardzo. Zmieniło się na lepsze. To, co było nie do końca idealne uległo poprawie, a to, co było świetne w poprzednim miejscu, spokojnie pozostało. Do tego miejsce jest większe i zdecydowanie bardziej uczęszczane. Gratulacje!

Delikatesy Esencja, ul. Marszałkowska 8, Warszawa