Mokotów, Nowe miejsce, Restauracje, Śniadania w Warszawie
komentarze 2

Śniadaniownia

O Śniadaniowni pisali już wszyscy. W związku z tym, w tym rewelacyjnym miejscu na Mokotowie, koncentrującym się przede wszystkim na śniadaniach, brakuje miejsc. Jeśli chcecie się tu wybrać w weekend, warto wcześniej zarezerwować stolik lub przyjść późno. W sobotę najzwyczajniej odbiłam się od drzwi, a właściwie drzwi były otwarte, ale nie można było już nigdzie usiąść. Gdzie ostatecznie wylądowałam na śniadaniu, opowiem Wam, kiedy będę w klimacie marudzącym. Do Śniadaniowni, jako osoba wytrwała, wróciłam w niedzielę. I było to późne śniadanie.

Można tu zjeść przeróżne zestawy śniadaniowe – począwszy od zestawu z muesli, poprzez francuski z croissantem, włoski z mozzarellą, serowy, znany z mięsem, jajkiem i serem. Są jajecznice, do których można samemu wybrać dodatki. Są też kanapki, zupy i ciasta, a także duży wybór kaw.

Wybrałam Zestaw śniadaniowy Znany, poprosiłam tylko, żeby był bez twarożku. Świetny zestaw. Dobrze upieczone mięso, pyszny ser żółty, bardzo intensywny w smaku, jajko na twardo, kiełki i pomidorki koktajlowe. Bardzo fajny zestaw. Do tego świeże, ciepłe pieczywo, prawdziwe masło. Nic dodać nic ująć, można tak zaczynać weekendowe dni w nadziei, że jaki początek, taki dalszy ciąg.

Najbardziej zadziwia mnie w Śniadaniowni, które jest przecież miejscem na dużym luzie, prowadzonym przez grupę niezwykle młodych ludzi, że wszystko tu idealnie działa, jest bardzo dobrze zorganizowane. Nikt o niczym nie zapomina, nikt nie zawala roboty. Luz jest przyjemny, ale profesjonalizm w wykonywaniu obowiązków daje gościom poczucie komfortu. Możecie się go w Śniadaniowni spodziewać.

Cudne są te śniadania na warszawskim Mokotowie. Miejsca takie jak Kawiarnia Poranna, Bułkę przez bibułkę, w których byłam niedawno, czy właśnie Śniadaniownia, powstały niedawno, ale cieszą się ogromną popularnością. Śniadaniownia ma kilka stolików wystawionych na chodniku, przy których w słoneczne dni siedzi jeszcze więcej ludzi niż wewnątrz. Bardzo polecam.

Śniadaniownia, ul. Dąbrowskiego 38, Warszawa

Po więcej zdjęć Śniadaniowni, zapraszam na fanpage Frobloga na Facebooku.