Restauracje
Skomentuj

Top 5 czytelników Frobloga w czerwcu

Der Elefant Elewacja

Wprowadzam nowy cykl. Zamiast pisać o tym, co najbardziej polubiłam ja, co miesiąc opowiem Wam, co najbardziej podobało się Wam. Top 5 czytelników Frobloga. W ramach niego będę się co miesiąc dzielić informacją o tym, co Was w miesiącu zainteresowało najbardziej, jakie strony odwiedzaliście najczęściej.  Przyznam, że pierwsza czerwcowa piątka jest dla mnie momentami zaskakująca. Zwłaszcza pierwsze miejsce, no ale … to Wy tu decydujecie. Zaczynamy.

Miejsce 1: Miejsce bez nazwy

No naprawdę. Jesteście niesamowici. Człowiek chodzi po mieście i stara się Wam pokazać najlepsze restauracje, najpyszniejsze dania, polecić, zainteresować, a Wy najczęściej czytacie tekst o miejscu, w którym było tak źle, że nawet nie zdecydowałam się podać jego nazwy. Swoją drogą, pamiętam, obiecałam wrócić i zweryfikować sytuację. Zrobię to wkrótce.

Tatar wołowy z mnóstwem dodatków

Miejsce bez nazwy: Tatar wołowy z mnóstwem dodatków

Miejsce 2: Carpaccio

Mam nieodparte wrażenie, że zdjęcie krewetek zrobiło temu miejscu wielką reklamę. Carpaccio to bardzo sympatyczna włoska knajpka. Ma dwa główne atuty – gotujących tu Włochów i lokalizację. Ogólnie czuję, że miejsca w okolicach Nowego Światu interesują Was bardziej. Nie dziwi mnie to wcale.

Carpaccio Gamberoni al Cognac

Carpaccio Gamberoni al Cognac

Miejsce 3: Basico

Wow! Wiem, że wśród czytelników tego bloga jest wielu mieszkańców Wilanowa. Sama mieszkałam w Miasteczku przez dwa lata, intensywnie więc penetrowałam wszystko, co się w tej dzielnicy otwiera. Mocna pozycja Basico w tym zestawieniu bardzo mnie cieszy. Cieszy też, że Wilanów tak ładnie się kulinarnie rozwija.

Basico Woda

Basico

Miejsce 4: Der Elefant

Jedyne moje zdziwienie jest takie, że Der Elefant nie zajął pierwszego miejsca. Z pewnością natomiast jest to najczęściej komentowany przez Was tekst. Każdy chce mieć zdanie nt. nowego Elefanta. To niespotykane miejsce, ogromne, różnorodne, bardzo nowojorskie. Szczerze liczę na to, że zostanie dopracowane.

Der Elefant Elewacja

Der Elefant

Miejsce 5: Mąka i Woda

I tu mnie zaskoczyliście bardzo. Oczywiście wiem, że Mąka i Woda jest niezwykle popularna, ale sądziłam, że skoro wszyscy już o niej pisali – a naprawdę tekstów o tym miejscu przeczytałam chyba z dwadzieścia – to nikogo nie zainteresuje kolejny opis, a jednak.

Mąka i Woda Saltimbocca z nutellą

Mąka i woda

 

No i co Wy na to podsumowanie? Wygląda na to, że najbardziej interesują Was miejsca w Śródmieściu – jedynym wyjątkiem jest Basico. Lubicie raczej kuchnię włoską i śródziemnomorską. Przeważają miejsca nowe i bardzo nowe – w pierwszych czterech byłam zaledwie kilka dni po otwarciu. Lipiec zaczynam od opisu kolejnej wizyty w Signature. Ciekawe, jak Wam się spodoba powrót do tej, jednej z najlepszych restauracji w Warszawie. Zapraszam tutaj i na fanpage Frobloga na Facebooku.